Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Pořad "Živě z Domu kultury" s Hozou Duškem a

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínští radní ocenili úspěšné mladé olympioniky i jejich trenéry

13.03.2018

Mladé sportovce i jejich trenéry, kteří hájili barvy Zlínského kraje na nedávných Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky, přijali v pondělí 12. března na krajském úřadě radní Zlínského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem, aby jim poděkovali za reprezentaci kraje, poblahopřáli k dosaženým výsledkům a předali dárkové předměty.

„Na dětské zimní olympiádě jste dosáhli velkých úspěchů pod vedením svých trenérů, kteří se vám pečlivě věnovali a motivovali vás, a za to vám patří velké poděkování. V konkurenci sportovců ze všech krajů máme i dva zlaté medailisty, kteří zvítězili nad desítkami svých konkurentů, s nimiž soutěžili, a to je už pořádný důvod k ocenění,“ poděkoval na slavnostním odpoledni všem sportovcům hejtman Jiří Čunek.

Hry se uskutečnily od 28. ledna do 2. února 2018 v Pardubickém kraji. Výprava Zlínského kraje zde čítala celkem 114 členů – 84 sportovců, 28 trenérů a také 2 vedoucí výpravy. Měla své zastoupení ve všech 11 disciplínách, ve kterých se na olympiádě soutěžilo.

Zlaté medaile pro Zlínský kraj vybojovali Josef Petřek ve skicrossu (kategorie Starší chlapci) a Adam Tarabus v krasobruslení (kategorie Mladší chlapci). Hned dvě bronzové medaile získala Natálie Zouharová v alpských disciplínách, konkrétně v obřím slalomu a vyřazovacím závodě (kategorie Starší dívky). Třetí bronzovou medaili přidal v tanečním sportu pár Tina Šáchová – Oliver Los Chovanec.

Olympiáda dětí a mládeže je projektem Českého olympijského výboru, který si pro spolupráci s pořádáním her vybírá jednotlivé kraje. Zlínský kraj se na mládežnických olympiádách podílí již od samého začátku v roce 2003. Zabezpečuje organizaci krajské výpravy, její dopravu, ubytování či sportovní oblečení pro její členy. Hned dvakrát Zlínský kraj olympiádu také sám hostil – v roce 2008 zimní a v roce 2013 letní.

Zdroj a foto: Krajský úřad Zlínského kraje