Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Pořad "Živě z Domu kultury" s Hozou Duškem a

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se opět podílí na akci Daruj šanci na život

13.03.2018

I v letošním roce pořádá Fakulta humanitních studií UTB ve spolupráci s Hematologicko – transfuzním oddělením Krajské nemocnice T. Bati akci Daruj šanci na život. Výzva se týká především studentů a zaměstnanců zlínské univerzity, ale i široké veřejnosti, a jejich zápisu do registru dárců kostní dřeně. 

Akci zahájila přednáška Zdeňky Wasserbauerové (na fotografii vpravo), dlouholeté organizátorky a propagátorky dárcovství kostní dřeně. „Mladí lidé na výzvy k dárcovství hodně slyší. Jde to pomalu, ale pořád jich přibývá. Občas se někteří zájemci bojí, mají předsudky. Proto se musí pořád vysvětlovat, propagovat, opakovat. Že stačí vypsat dotazník, dát krev a dostat se do registru. To je otázka pár minut. Třeba vás už potom nikdy neosloví, ale možná také někomu dáte naději a zachráníte lidský život,“ říká Zdeňka Wasserbauerová. 

Daruj šanci na život, tedy zápis do registru dárců kostní dřeně, probíhá 12. – 15. března od 12:00 do 15:00 v různých prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Mohou se jí zúčastnit všichni zdraví zájemci ve věku 18 – 35 let z řad studentů, zaměstnanců školy i široké veřejnosti. Podrobnější informace na www.kntb.cz nebo www.utb.cz.

Zdroj a foto: Nemocnice Zlínského kraje