Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zloděj vnikl do sklepa, kde ukradl slivovici, jízdní kolo a nářadí

12.01.2018

Ve čtvrtek 11. ledna dopoledne zavolal na linku 158 osmašedesátiletý muž z Koryčan, který oznámil, že se někdo vloupal do jejich sklepa a kradl tam.

Zloděj vnikl do sklepa bytového domu v noci ze středy na čtvrtek. Nezjištěným způsobem bez poškození vstupních dveří se dostal do domu. Sešel do suterénu, kde z chodby ukradl bezmála padesát lahví se slivovicí. 

Poté se vloupal do jedné ze sklepních kójí. Uvnitř vzal pětatřicet lahví slivovice a pracovní nářadí. Vnikl také do kolárky. Tam odcizil dámské horské jízdní kolo. Při krádeži navíc poškodil rám pánského kola, ke kterému bylo dámské připoutáno. Zloděj tímto jednáním majitelům způsobil škodu odcizením za bezmála třicet tři tisíc korun a škodu poškozením ve výši čtyři tisíce korun. 

Skutek nyní vyšetřují policisté z Morkovic. Pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a porušování domovní svobody. Po dopadení mu za to může hrozit až tříleté vězení.

Policie doporučuje, aby se majitelé (nájemníci) bytů snažili dům celodenně zamykat. Klíče od domu musí mít pouze omezený okruh lidí (nájemníci, doručovatelka apod.). Za vpuštění cizí osoby do domu musí odpovídat dospělá osoba.

Zdroj: PČR