Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínská policie chystá během voleb bezpečnostní opatření

12.01.2018

V pátek 12. ledna a v sobotu 13. ledna se uskuteční volba prezidenta České republiky.

„Každé volby chápeme jako mimořádně významnou a důležitou událost pro chod demokratického státu. MP Zlín je proto připravena napomoci jejich poklidnému průběhu formou vyhlášení mimořádného bezpečnostního opatření,“ uvedl ředitel Milan Kladníček.

Začátek tohoto opatření je naplánován třicet minut před otevřením volebních místností pro voliče, tedy v pátek 12. ledna ve 13:30 hodin. I když uzavření volebních místností proběhne v sobotu ve 14:00 hodin, opatření se protáhne až do večera.

„Nejen samotné kontroly, ale i průběh celého opatření koordinujeme v těsné spolupráci s Policií ČR“, upřesnil ředitel.

Ve Zlíně Zlína je celkem 74 volebních okrsků, které jsou v rámci bezpečnostního opatření MP Zlín rozčleněny podle spádovosti území do pěti sektorů. Po dobu voleb bude 30 strážníků kontrolovat veřejný pořádek v okolí volebních místností.

Policie v této souvislosti připomíná, že za pořádek ve volební místnosti a v jejím bezprostředním okolí odpovídá předseda okrskové volební komise a jeho pokyny k zachování pořádku a důstojného průběhu hlasování jsou závazné pro všechny přítomné. Během voleb je také zakázána volební agitace pro kandidáty na funkci prezidenta ČR v objektu, v němž je umístěna volební místnost, a v jeho bezprostředním okolí.

Zvýšené nasazení hlídek MP Zlín bude pokračovat i po jejich uzavření mezi prvním a druhým volebním dnem. Strážníci policie se zaměří zejména na kontrolu uzamčení a neporušenosti pečetí na volebních místnostech.

Vzhledem k tomu, že se zpracování volebních výsledků uskuteční v budově zlínského magistrátu, budou strážníci policie v sobotu 13. ledna monitorovat a usměrňovat příjezd jednotlivých svozových vozidel na náměstí Míru. Mimo to budou také průběžnými pochůzkami provádět dohled nad veřejným pořádkem v prostoru radnice a jejím okolí.

Zdroj: Zlin