Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Žena z Uherského Hradiště zadržená v Pákistánu, věděla, že něco veze

12.01.2018

Češka Tereza H. z Uherského Hradiště, která byla ve středu zadržena celníky na mezinárodním letišti v Láhauru s 9 kilogramy heroinu, podle serveru Customs Today přiznala, že věděla, že v jejím zavazadle je něco ukryto. 

Podle výpovědi prý však netušila, že jde o heroin. Ministerstvo zahraničí sdělilo, že Češka je už ve vazbě. Před soudem by mohla stanout v řádu několika týdnů. Stále jí však hrozí trest smrti.

Tereza v rozhovoru pro pákistánskou televizi řekla, že jí někdo přibalil do kufru tři sošky a tvrdil, že se jedná o dárky. S těmi prošla dvěma kontrolami, ale u odbavení pak nastal problém. Vzali její zavazadlo stranou a musela ho otevřít. Podle výpovědi na kufru bylo něco jako lepidlo, takže žena nabyla podezření, že jí tam musel někdo něco dát. 

,,Ministerstvo zahraničí potvrzuje, že se zadržená Češka už nachází ve vazbě v láhaurské věznici. Vyšetřování by měli i nadále provádět celníci. Po jeho skončení, odhadem v řádu několika týdnů, by mohl začít soud. Stále platí, že konkrétní termín soudního líčení nebyl stanoven.“ uvedla mluvčí české diplomacie Irena Valentová.

Tereza se také stále neobrátila na ambasádu s žádostí o konzulární pomoc. Přesto je ambasáda v kontaktu s její rodinou. Češka podle pákistánských úřadů s vyšetřovateli spolupracuje. 

Foto: u4voice.com