Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Sestry v KNTB se vzdělávají v paliativní péči

12.01.2018

Sestry z několika oddělení absolvovaly v Krajské nemocnici T. Bati třídenní kurz paliativní a hospicové péče. Lektoři vzdělávacího centra paliativní péče Elnec školili sestry ve Zlínském kraje vůbec poprvé.

Akce se zúčastnilo 25 sester z vybraných oddělení, například ARO, Centra klinické onkologie, plicního oddělení, chirurgie nebo interny. Paliativní péče se poskytuje pacientovi, který trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém či terminálním stadiu. Jejím cílem je zmírnit bolest i další tělesná a duševní strádání, zachovat pacientovu důstojnost a poskytnout podporu jeho blízkým. 

„Součástí kurzu jsou kromě teorie hlavně praktické ukázky a komunikační nácviky. My samy lektorky jsme sestry z praxe, kde pracujeme s pacienty v konečné fázi života, a snažíme se zkušenosti a vědomosti předat dál. Hlavními tématy kurzu jsou přístup k léčbě bolesti, komunikace, duchovní a etické aspekty, práce s pacientem či příbuznými v jeho posledních hodinách života a mnoho dalšího,“ uvedla lektorka Anna Michlová a dodala: „Za velmi důležitý považuji také blok sebepéče, který je zaměřen na péči o nás, zdravotníky. Na sebe totiž často zapomínáme.“

Vzdělávání v oblasti paliativní péče se budou zdravotníci v Krajské nemocnici T. Bati více věnovat i do budoucna. 

Zdroj: Nemocnice Zlínského kraje