Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Turisté vyčistili trasu v Mladcovských kopcích od odpadků

07.12.2017

Už na podzim jste mohli v lesích okolo Zlína zahlédnout turisty s velmi netradiční výbavou. 

Měli místo holí a batohů pytle na odpad a ochranné pracovní pomůcky. Zlínští turisté se totiž pustili do čištění turistických tras od odpadků, které tam zanechali „rádoby“ milovníci přírody a někteří bezohlední výletníci.

Klub českých turistů se zavázal, že letos uskuteční hned dvě brigády. Na konečnou stanici MHD Kocanda dorazili celkem čtyři členové ze zlínského odboru. Ti se po modré značce vydali k severu, kde pomocí pytlů a rukavic sbírali vše, co do přírody nepatří - petky, papíry, láhve, střepy, obkladačky, obaly od potravin, krabičky od cigaret, fólie PVC, plechovky od piva, gumové zástěrky od auta nebo poklice z kola auta a další odpadky. 

První dva plné pytle zanechali turisté na rozcestí modré a žluté Pod Rozhlednou. Po žluté značce pak turisté pokračovali ve směru Soudná.

„Než jsme došli na Soudnou, naplnili jsme další dva pytle. To už jsem zavolal na Odbor životního prostředí zlínského magistrátu a oznámil, kde jsme pytle zanechali, aby je bylo možno odvézt. Za závorou po žluté směr Zboženské rybníky odpadky téměř nebyly, takže jsme si mohli užívat příjemné procházky podzimní přírodou,“ doplnil Jiří Tomáš. Po malé pauze na svačinu byl před dobrovolníky už jen poslední úsek k Mladcové. Tam odpadků opět přibylo, takže u Bartošova domu zanechali další dva plné pytle. 

„Akce se určitě vydařila a splnila účel. Ušli jsme deset kilometrů s převýšením 200 metrů. Trochu unaveni, ale s dobrým pocitem jsme se vrátili domů. Poděkování patří všem čtyřem turistům,“ zakončil předseda turistů. K poděkování se přidává i zlínský magistrát.

Zdroj: Zlín