Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Nákupem vánočních růží pomohli nemocným také zaměstnanci otrokovické radnice

07.12.2017

Sbírka s názvem Vánoční hvězda proběhla v Otrokovicích už poněkolikáté. Letos prodávala rostliny zájemcům na radnici jedna z dobrovolnic Jana Lochmanová společně se Zdenou Wasserbauerovou. 

„Pravidelně si prostřednictvím olomoucké Šance vánoční růži kupuji. Ozdobí mi kancelář a vytvoří mi i na pracovišti vánoční atmosféru. V neposlední řadě mě hřeje, že přispěji nemocným dětem. Je to to nejmenší, co můžu udělat,“ uvedla Milena Hlaváčová, pracovnice úřadu.

Nyní se sbírka rozšířila po celé České republice. V prvním ročníku se vybralo necelých 59 tisíc korun. Po devatenácti letech, tedy minulý rok, se vybralo více než dva miliony korun. Výtěžek z této sbírky každým rokem putuje na Hemato-onkologické oddělení Dětské kliniky FN a LF UP Olomouc.

Každým rokem přispívá nákupem vánoční růže i starosta Otrokovic Jaroslav Budek. „S blížícím se koncem roku vždy přibývá charitativních událostí. Prodej vánočních hvězd je jednou z nich. Tato akce vznikla díky paní Zdence Wasserbauerové právě v Otrokovicích a já si s potěšením vždy vánoční růži zakoupím. Přeji organizátorům co nejvyšší výtěžek, ať může pomoci nemocným dětem co nejvíce,“ uvedl starosta.

Zdroj: Otrokovice