Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně otevřela nový vzdělávací komplex

07.12.2017

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně otevřela nový vzdělávací komplex na Štefánikově ulici ve Zlíně.

Nacházejí se v něm posluchárny, seminární místnosti a pracovny pro více než 2 000 studentů a 100 pedagogů. Sloužit budou převážně Fakultě humanitních studií, ale nejen jí. Mezi hosty na slavnostní akci nechyběli ani členové Rady Zlínského kraje – hejtman Jiří Čunek a radní Michaela Blahová a Petr Gazdík.

Vzdělávací komplex UTB se nachází v centru Zlína v bezprostřední blízkosti dalších univerzitních budov. Jeho uvedením do provozu budou mít všechny fakulty univerzity své vlastní sídlo. Komplex je tvořen dvěma identickými budovami o šesti nadzemních podlažích vzájemně propojenými přízemním vstupním objektem. 

V přízemí se nachází foyer s recepcí, přednáškový sál pro 240 osob, tři posluchárny, další učebny a kanceláře, ale také výstavní galerie. V dalších nadzemních podlažích jsou umístěny učebny, pracovny pedagogů, kanceláře a zasedací místnosti. Nechybí zde specializované učebny pro výuku ošetřovatelství, multimediální učebny či Studentský klub. V podzemí objektu jsou garáže pro 87 vozidel.

Autorkou projektu je zlínská rodačka, excelentní světová architektka, prof. Eva Jiřičná, která pro Zlín již dříve navrhla Kongresové a univerzitní centrum. Ta se slavnostního otevření osobně zúčastnila.

Výstavba komplexu trvala téměř dva roky. Investiční náklady stavby dosáhly 428 milionů Kč, z toho 75 % bylo hrazeno ze státního rozpočtu, 25 % hradila UTB ve Zlíně z vlastních prostředků. Vybavení interiéru stálo 32 milionů Kč.

Zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje