Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Policie hledá zlodějky, které ženě z Holešova ukradly dvacet tisíc korun

07.12.2017

V minulých dnech navštívily dům osmdesátileté ženy z Holešova dvě zlodějky. Povytažením jistícího kolíku si otevřely uzamčenou branku a dostaly se tak na předzahrádku. Jedna z nich pak prošla neuzamčenou železnou bránou na dvůr a poté vešla vstupními dveřmi do domu. Zatímco si stará paní v přístavku na dvoře nabírala dříví na topení, ona kradla. 

Po chvíli ale seniorka uslyšela vrznutí branky. Šla se proto podívat, kdo to přišel. Jakmile otevřela bránu ode dvora, u branky v předzahrádce uviděla cizí ženu. Zeptala se jí, co tam dělá a jak se dostala na její pozemek, když byla branka uzamčená. Žena pohotově odvětila, že bylo odemčeno. Západka zámku se přitom nacházela v poloze zamčeno. 

Poté se staré paní začala vyptávat, zda nemá slepice nebo nějaké železo k prodeji. Seniorka řekla, že nemá, vystrkala cizí ženu z předzahrádky na silnici a poté branku uzamkla. Když ale otevírala železnou bránu do dvora, vyběhla proti ní ode dveří domu další neznámá žena. O tu se již ale nestarala a rychle se šla podívat do sekretáře v obývacím pokoji, kde měla uschovanou peněženku s dvaceti tisíci korunami. Tyto peníze měla připravené na dárky pro vnuky. Peněženka však byla pryč.   

Případ nyní řeší kroměřížští kriminalisté. 

V souvislosti s tímto skutkem pátráme po třech ženách snědé pleti. První z nich je ve věku okolo pětačtyřiceti let a je zhruba 160 centimetrů vysoké silnější postavy. Na sobě měla šedý svetr a delší strakaté šaty. Na hlavě měla šátek nebo čepici. Hovořila česky, bez přízvuku. Druhá žena, asi pětatřicetiletá, je 170 - 175 centimetrů vysoké velmi silné postavy a oblečena byla do bílého svetru. Měla tmavé delší vlasy. V okolí domu se pohybovala také třetí žena, přibližně dvacetiletá, která je štíhlé asi 160 centimetrů vysoké postavy. Na sobě měla béžový kožíšek. 

Vzhledem k tomu, že se podařilo vytvořit identikit jedné z žen, žádá policie o pomoc při určení její totožnosti také veřejnost. Informace můžete poskytnout na telefonním čísle kriminalistů 725 074 416 nebo na bezplatné lince 158. 

Doporučujeme, aby si lidé i přes den zamykali jak vstupní dveře, tak brány či vrata, a to i přesto, že jsou doma nebo někde poblíž. Také pootevřená okna či větrací okénka jsou pro zloděje lákadlem. 

Zdroj: PČR