Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kraj bude s nemocnicemi pokračovat ve stipendiích pro budoucí lékaře a sestry

14.11.2017

Poskytnutí dotací Krajské nemocnici T. Bati, Kroměřížské nemocnici a Uherskohradišťské nemocnici, které je využijí pro vyplácení stipendií budoucím lékařům a zdravotním sestrám, projednala Rada Zlínského kraje a doporučila jejich schválení krajskému zastupitelstvu. 

Kraj tak hodlá společně s nemocnicemi nadále pokračovat v poskytování stipendií studentům předposledních a posledních ročníků vysokých či vyšších odborných škol, kteří se rozhodnou po absolvování studia v těchto nemocnicích pracovat. Chce tím přispět k řešení nedostatku lékařů i nelékařského zdravotnického personálu v těchto zařízeních. Ten se projevuje nejen ve Zlínském kraji, ale i v celé republice.

Uvedené nemocnice zažádaly o finanční podporu ze stipendijního programu pro zdravotnické obory, který kraj vyhlásil v červnu. Všechny předložené žádosti úspěšně prošly hodnocením a byly tak doporučeny ke schválení. 

Uherskohradišťská nemocnice má obdržet 200 tisíc korun, Kroměřížská nemocnice 62 500 tisíc korun a Krajská nemocnice T. Bati 50 tisíc korun. K těmto penězům nemocnice přidají své vlastní prostředky ve stejné výši (kraj a nemocnice tedy hradí náklady půl na půl) a následně budou moci přistoupit k vyplácení stipendií studentům lékařského oboru ve výši 50 tisíc korun a studentů nelékařského oboru ve výši 25 tisíc korun. Celkem budou stipendia poskytnuta 7 lékařům a 10 sestrám. 

Zlínský kraj stipendijní program pro zdravotnické obory poprvé vyhlásil již v loňském roce, kdy se do něj zapojily Kroměřížská a Uherskohradišťská nemocnice. Ty stipendia poskytly celkem 11 lékařům a 6 sestrám. Nyní se tedy do stipendijního programu přidala další krajská nemocnice – Krajská nemocnice T. Bati. 

Zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje