Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Řada staveb ve Zlíně před zimou finišuje

12.10.2017

Řada dopravních staveb, u kterých je investorem město Zlín, je před dokončením a veřejnost je bude moct začít využívat v nejbližších týdnech.

Jednou z těchto staveb je například lávka přes řeku Dřevnici v Loukách. Práce na lávce začaly v červenci a ukončeny by měly být začátkem listopad. Vybudování této lávky byla dlouholetým požadavkem občanů z místní části Louky. Těm totiž značně usnadní přístup do nákupních center, protože v Loukách obchod není. Lávku vítají také cyklisté nebo bruslaři, protože navazuje na cyklostezku Zlín-Otrokovice.

Těsně před svým dokončením jsou také práce na prodloužení cyklostezky vedoucí přes centrum města a to podél třídy Tomáše Bati v úseku ulic Lorencova – Podvesná XVII. Během výstavby se provádí také nezbytné úpravy dotčených křižovatek a to včetně světelných signalizací, buduje se několik podélných parkovacích míst, provádí se bezbariérové úpravy a výstavba dvou nových zálivů na zastávkách MHD.

Do finiše míří také prodloužení takzvané páteřní cyklostezky podél řeky Dřevnice. Nový úsek o délce čtyři a čtvrt kilometru roste v úseku Příluky - Lužkovice - Klečůvka. Na té se budou moct mimo cyklistů a bruslařů pohybovat také chodci.