Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední Relax

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kraj uspořádá konferenci věnovanou problematice matematické gramotnosti

19.10.2017

Konference zaměřená na téma matematické gramotnosti se ve středu 25. října uskuteční v hotelu Moskva Zlín. Pro pedagogy i další odbornou veřejnost ji uspořádá Zlínský kraj v rámci svého projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje.

Hlavním tématem konference bude problematika matematické gramotnosti, možnosti a způsoby jejího hodnocení i to, jak k němu v současnosti přistupuje Česká školní inspekce. Přednášet budou vysoce kvalifikovaní odbornícidoc. Eduard Fuchs z Masarykovy univerzity v Brně a RNDr. Eva Zelendová z Národního ústavu pro vzdělávání. Na konkrétních příkladech budou demonstrovat, jak je možno rozvíjet matematickou gramotnost na druhém stupni základních škol i na středních školách.

Účastníci konference budou moci také získat informace o současném stavu matematiky ve školách z pohledu výsledků maturitních zkoušek a jednotných přijímacích zkoušek. Přednášející se pokusí také objasnit některé příčiny současného stavu a naznačit možné cesty, jak matematice na základních i středních školách pomoci. Řeč bude také o výsledcích analýzy stavu výuky matematiky z pohledu jednotlivých oborů vzdělání i krajů. 

V průběhu konference bude jejím účastníkům dán prostor pro diskuzi nad výše uvedenými tématy.

Registrace na konferenci je z důvodu omezené kapacity nutná do 17. 10. 2017 na e-mail: lucie.julinova@kr-zlinsky.cz.

Zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje