Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Soutěž Podnikatel roku Zlínského kraje začíná

13.09.2017

Přihlaste se nebo nominujte výjimečné podnikatele ze svého okolí do největší celosvětové podnikatelské soutěže.

Letos je vyhlášen již pátý ročník soutěže o titul Podnikatel roku Zlínského kraje. Do soutěže může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm stálých zaměstnanců.  

Ve Zlínském kraji loni v silné konkurenci zvítězil Petr Chmela, jednatel a spolumajitel světoznámé společnosti, která patří mezi nejznámější výrobce kuchyňských potřeb a její výrobky lze najít v obchodech a kuchyních po celém světě. Petr Chmela přesvědčil porotu soutěže i na celonárodní úrovni a jako držitel titulu Podnikatel roku 2016 České republiky se v červnu letošního roku utkal v mezinárodním klání o světového podnikatele roku v Monte Carlu s dalšími 58 národními vítězi ze 48 zemí světa. Ve Zlínském kraji bude regionální vítěz vyhlášen popáté. O významu tohoto kraje svědčí nejen baťovská tradice, ale i každoroční účast úspěšných firem působících na celosvětových trzích patřících mezi světovou špičku ve svém oboru a první celonárodní vítěz, který vzešel v loňském roce právě ze Zlínského kraje.

„Zlínský kraj se v loňském ročníku soutěže zařadil mezi nejsilněji zastoupené regiony a o zajímavé podnikatelské příběhy zde nebyla nouze. Důkazem je i krajský a celonárodní vítěz soutěže pro rok 2016 Petr Chmela. Úspěch jeho firmy ukazuje, že správnou kombinací tvrdé práce, motivace a nadšení lze z malé zlínské garáže proniknout do celého světa. Věřím, že podobných talentů kráčejících v Baťových stopách je ve Zlínském kraji mnoho, jen o nich často ještě nevíme. Nominujte proto podnikatele, kterého si vážíte, ať se o něm mohou dozvědět i ostatní a inspirovat se jeho podnikatelským příběhem,“ vyzývá Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Ve Zlínském kraji je spousta šikovných lidí, kteří si zaslouží, aby byla jejich práce nejen oceněna, ale i zviditelněna. Soutěž znám několik let a vím, že už jen účast v ní je otázkou prestiže a reprezentace celého Zlínského kraje,“ vyzývá k zapojení do soutěže Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje.

„Také se vám stalo, že vaše touhy a sny se ztělesnily v úplně jiné formě, než jste očekávali? Třeba můj sen žít muzikou mě dovedl k podnikání. To potvrzuje slova klasika, že cesta je cíl. Milníky na ní mohou být nečekaně překvapivé, dobrodružné a kreativní. Mám takový život rád. I když poctivě musím přiznat - ani v nejmenším jsem netušil, že má angažovanost v soutěži mě dovede až do Monte Carla. Upřímně si této pocty vážím,“ uvedl Petr Chmela, držitel titulů Podnikatel roku 2016 České republiky a Podnikatel roku 2016 Zlínského kraje, který zasedne v čele odborné poroty letošního ročníku soutěže.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv nejlépe prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách https://podnikatelroku.cz/nomination/new.
Do soutěže Podnikatel roku se lze přihlásit na webových stránkách soutěže www.podnikatelroku.cz. Přihlášky do aktuálního ročníku je možné podávat do 21. října 2017.

Zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje