Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Bicyklo kino na náměstí se porouchalo. Nyní se čeká na jeho opravu

14.07.2017


Ani ne tři týdny nová atrakce postavená vedle kroměřížské radnice už vypověděla svou službu. Jednomu z kol, které v případě rozšlapání spustilo krátký film, se rozbilo magnetické čidlo a projekce nyní běží nepřetržitě bez šlapání. 

Poškozené zařízení se dočká nové technologie, protože jsou s ním neustále problémy, které ale mohly způsobit i silné bouřky v posledních dnech. Opravená atrakce by se měla zprovoznit co nejdříve, aby ji mohli přes prázdniny využívat hlavně turisti. 

Projekce se objeví na radniční věži přes celou její šířku. Bude k dispozici každý den od 21:00 do 23:00 až do konce prázdnin. Snímek, který obyvatelé i návštěvníci města uvidí je ze soutěže Animág.

Atrakce je součástí letošní turistické sezony nazvané Kroměříž nezastavíš. „Díky nápadu spojit jízdní kola s projekcí na stěně radnice se nám podařilo zapojit kroměřížské školy a snad se nám také podaří rozpohybovat Kroměřížany i turisty. K tomu, aby snímek viděli, budou totiž muset vyvinout vlastní aktivitu,“ vyjádřil se při slavnostním představení atrakce starosta Jaroslav Němec.