Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Jirka Horváth

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Do Kroměřížské nemocnice míří mladí lékaři i sestry. Pomohla stipendia

19.06.2017


Krajský úřad začal studentům středních i vysokých škol zdravotnických oborů nabízet stipendium a na oplátku si je zaváže ke čtyřletému pracovnímu poměru. V rozpočtu na to má 1,5 milionu korun, každá ze čtyř krajských nemocnic spolu se soukromou ve Valašském Meziříčí může dostat až 300 tisíc korun. 

Díky tomu jde nyní jedenáct lékařů a osm sester přímo ze školy do krajských nemocnic. Nabídka stipendií je pro nemocnice výhodná, protože většina studentů míří po ukončení studia většinou do Prahy. Nyní se díky stipendiím našel způsob, jak nalákat mladé zdravotníky do menších nemocnic. 

Do nemocnice v Kroměříži míří dva lékaři a tři sestry
 
Tuhle novinku využila i Kroměřížská nemocnice. Zde našli na školách dva budoucí lékaře a tři sestry. Jde o studenty posledních ročníků, takže již brzy nastoupí do zaměstnání. I pro studenty to má různé výhody. Nemusí si hledat práci sami a mají jistotu na nejbližší roky.

Nového personálu se dočkají i ve Vsetíně a Uherském Hradišti    

Nový personál budou mít i v Uherském Hradišti a Vsetíně.  V Uherském Hradišti jde o devět lékařů a pět zdravotníků. Přijdou na pozice lékaře na oddělení ARO, infekční oddělení, nefrologii, internu, chirurgii a ortopedii. Přibudou i všeobecné sestry, psycholog, radiologický asistent a zdravotní laborant.

I přes to ve Zlínském kraji nyní schází 160 zdravotních sester a pomocného personálu. Proto je každá nová zdravotní setra pro nemocnice velkou pomocí.