Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

V Holešově se i letos představí automobiloví veteráni

10.07.2018


 Všichni milovníci nablýskaných historických vozidel a motocyklů se mohou těšit na 15. ročník setkání veteránů a hasičské historické techniky, které se uskuteční 14. července v zahradě holešovského zámku. Očekáván je příjezd více než 500 automobilových veteránů a 300 motorek, kteří do Holešova pravidelně přijíždí z různých koutů České republiky, Slovenska i Polska. „Nejdelší cestu k nám ale před časem urazil vystavovatel, který přijel až ze Švédska,“ uvádí organizátor akce Miroslav Skutka. 

Tradičně se na srazu objevují také stálice v podobě hasičských vozidel, funkční repliky jednokolového motocyklu, elektro kočáru a dalších obdivuhodných kousků. Ani tentokrát nebude chybět burza náhradních dílů a bohatý doprovodný program, v rámci kterého si bude možné prohlédnout ukázky manévrování s RC modely, vyzkoušet si jízdu v trenažéru formule jedna a předvedena bude také hasičská technika. Návštěvníky čeká den mezi nablýskanými kapotami historických automobilů, které se vydají také na spanilou jízdu městem.

Kromě výstavy veteránů si budou moci příchozí prohlédnout i expozice na zámku

Krásnou podívanou v kouzelném prostředí zámecké zahrady v Holešově mohou návštěvníci doplnit prohlídkou zajímavých výstav v interiéru zámku, na které dostanou ke vstupence na sraz veteránů 50% slevu. Zámecká galerie zve na interaktivní výstavu Bzzukot, která malé i velké návštěvníky seznámí s životem ve včelím úle. Rodinná vstupenka pro dospělého tak vyjde na 40 korun, pro děti na 20 korun a rodinná pro dva dospělé a maximálně tři děti na 85 korun. Dalším výstavním tipem na příjemně strávený den na zámku v Holešově je výstava obrazů a soch bratrů Joži a Františka Uprkových. Po slevě vychází dospělé vstupné na 60 korun, dětské na 40 korun a rodinné vstupné pro dva dospělé a maximálně tři děti na 135 korun. 

Tisková zpráva a foto: MÚ Holešov