Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Slavnosti piva pod komínem v Záhlinicích doprovodí i Horkýže Slíže!

18.05.2018


Již za několik dní vypuknou v záhlinickém pivovaru Slavnosti piva pod kominem! Zahrají na nich taková velká jména jako Horkýže Slíže, Walda Gang, Vašo Patejdl z Elánu, kapela Doga nebo Jiří Schmitzer. Přijede také Dominik Hašek a uvidíte i rekonstrukci známé scény z Hrabalových Postřižin. Tím ale výčet samozřejmě nekončí!
 
První den akce připadá za pátek 18. května a bude se slavit 20. výročí olympijského vítězství hokejistů v Naganu. Do pivovaru v Záhlinicích zavítá Dominik Hašek a bude mít podpisovou akci. Kromě toho kdo přijede v hokejovém dresu, tak dostane zadarmo pivo a dárek a každý bude mít možnost zakoupit Naganské čelenky z limitované edice. Její koupí navíc přispějete na dobrou věc: výtěžek poputuje na projekt Pomáháme onkologii.

Rekonstrukce známé scény z Postřižin vyústí v křest nového piva

Na druhý den se odehraje rekonstrukce známé „komínové“ scény z Hrabalových Postřižin. A tak dva horolezci přestrojení za Pepina a paní sládkovou budou lézt po zdejším komíně. Příznačně k tomu dojde během koncertu Jiřího Schmitzera, který v Menzelově filmu podle této knihy ztvárnil Francina. Pepin a paní sládková během vystoupení slezou a budou vystřídáni náhradníky. Poté přijede pod podium šest hasičů v dobových uniformách a s dobovou stříkačkou z roku 1912. Velitel zásahu pak na podiu spolu s paní sládkovou a Pepinem pokřtí nové pivo Rolník ze záhlinického pivovaru.

Oba dva dny budou hrát samá známá jména

A jaké vám zahrají kapely? Z podia uslyšíte během těchto dvou dnů Horkýže Slíže, Vašo Patejdla, kapely Doga, Walda Gang, Dymytry, Zoči Voči, Traktor, Street 69, Kosovce, Jiřího Schmitzera, Jakuba Děkana a další. Určitě se tak nemusíte těšit jen na pivo! Slavnosti piva pod komínem se konají v pátek 18. května a sobotu 19. května v pivovaru Záhlinice. Vstupné na jeden činí 290 Kč a na oba dva dny 490 Kč.


Úvodní foto: Oficiální stránky Horkýže Slíže

Související fotografie