Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Pořad "Živě z Domu kultury" s Hozou Duškem a

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Divadelní improvizace na motivy Commedie dell´arte v Květné zahradě

09.03.2018

Spolek OLIVY Olomouc si připravil divadelní improvizaci v duchu Commedie dell´arte. Přijďte se pobavit nad klasickými divadelními scénkami do Květné zahrady. Vystoupení se pořádá v rámci výstavy Kamelie dell′arte v Květné zahradě, která odkazuje na Commedie dell′arte. Výstava je tak zpracovaná jako velké divadelní jeviště a vychází z toho i doprovodný kulturní program.

Představení je postaveno na motivech Commedie dell′arte. Ta má původ v renesanční Itálii a je založena na pevných, ustálených charakterech postav a improvizaci. Existovaly typy postav, které ses mírnými změnami objevovaly v každém představení. Každá z nich měla svou vlastní masku, byla tedy ihned pro publikum rozpoznatelná. Určitý herec hrál často celý život stejnou postavu, měl naučené vhodné repliky a ovládal její vlastnosti.Před vystoupením se mezi herci pouze dohodla jakási osnova děje,které se všichni drželi, ale samotné dialogy byly dílem situace na jevišti a vznikala tak spontánní vystoupení schopná se přizpůsobit reakci diváků.

A právě ve spontánním vystoupení jsou mistři olomoucké OLIVY, což je zkratka pro Olomouckou LIgu V Ymprovizaci. Za deset let existence soubor sehrál desítky zápasů a improshow, figuroval v programech etablovaných festivalů jak místních, tak mimoolomouckých. 

Vystoupení se koná 10. března ve 14:00 hodin v Květné zahradě. Vstup na vystoupení i na výstavu je v rámci vstupného do Květné zahrady.

Související fotografie