Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Vizovice pořádají netradiční svatby u příležitosti rockového festivalu

11.07.2018


V posledních letech se stalo téměř tradicí, že minimálně jedna metalová veselka se v době konání festivalu Masters of Rock ve Vizovicích uskuteční. Letos to jsou hned dvě.

První se odehrála předposlední červnovou sobotu, další snoubenci si své „ano“ řeknou přímo v době festivalu. A nebojí se ani „černého“ data. Lásku a věrnost si na vizovické radnici řeknou v pátek 13. července přesně ve 13 hodin. „Nedá se říct, že by takových svateb přibývalo. Ale je pravda, že loni byla jedna, letos máme dvě. I když jsou všechny netradiční a jedinečné, tak mají několik společných znaků – rockovou muziku, ženich, nevěsta i hosté jsou odění do černého, nevěsta má ještě červené doplňky, včetně svatební kytice z rudých růží,“ popsala starostka Vizovic Silvie Dolanská.

První svatba byla tradiční, druhé manželství se rozhodli uzavřít neobvykle

Sedmapadesátiletí Iva a Jiří Koneční se na rockovém festivalu seznámili v roce 2010. „Ani pro jednoho z nás to nebyla svatba první, a tak jsme ji chtěli prostě jinou. Vzhledem k tomu, že jsme se na festivalu seznámili, tak volba byla jasná. Mé dcery ale žijí v zahraničí a jedna čeká dítě. I proto jsme zvolili datum před konáním letošního festivalu,“ řekl čerstvý novomanžel Jiří Konečný. A zavzpomínal, že jako svatební pochod chtěl od finských Nightwish skladbu Sleeping Sun. „Ale musel jsem cuknout, když si Iva postavila hlavu a spustili Arch Enemy Nemesis. Hostům se udělalo šoufl,“ zasmál se.

Zdroj: MÚ Vizovice