Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Projekt Discover EU umožní mladým lidem procestovat zdarma Evropu

13.06.2018


Pokud je vám osmnáct let a chcete zažít letní dobrodružství, přihlaste se  do  projektu  DiscoverEU.  Díky  této iniciativě Evropské unie získá přibližně 15 000 mladých lidí na letošní léto měsíční jízdenku na evropské železnice. 

Požádat o ni mohou všichni mladí Evropané, kterým bude 1. července 18 let. „Neseďte za pecí a jeďte se
podívat, jak se žije i jinde v Evropě. Myslím, že je to opravdu příležitost, kterou by bylo škoda nevyužít," uvedla poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová. “Velmi oceňuji i to, že tvůrci projektu nezapomněli ani na mladé se zvláštními potřebami, a že se tedy mohou hlásit například i lidé se sníženou pohyblivostí nebo se zrakovým postižením, kteří budou mít nárok na dodatečnou podporu,”zdůraznila poslankyně. 

Přihlášky je možné podávat od 12. června do 26. června

Přihlášky je nutné podat prostřednictvím Evropského portálu pro mládež v období od 12. června do 26. června. Přihlásit se může jednotlivec i skupina, k přihlášce je přitom potřeba doplnit více podrobností o plánované cestě a odpovědět na pět vědomostních otázek souvisejících s Evropským rokem kulturního dědictví 2018 a iniciativami EU zaměřenými na mladé lidi. Vybraní cestovatelé pak musí svou cestu zahájit v období od 9. července do 30. září 2018, a po cestě se stanou ambasadory projektu, kteří by měli sdílet své zážitky s ostatními vrstevníky. Více informací naleznete na této adrese

Zdroj: Olga Sehnalová PRESS