Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Andrea Bocelli převzal Zlatou desku za album Cinema!

16.05.2018


Italský tenorista Andrea Bocelli vydal dva a půl roku po úspěšné desce Passione novou kolekci písní s názvem Cinema. Při příležitosti vyprodaného koncertu v pražské O2 areně právě za toto album převzal Zlatou desku z rukou obchodního a marketingového ředitele Universal Music Miloslava Zýky. Celou událost svým objektivem zachytila Eva Dang.

Jak už název desky napovídá, nejde o písně z jeho vlastní tvorby, ale o výběr těch nejkrásnějších skladeb z těch nejslavnějších filmů, které složili například Leonard Bernstein, Andrew Llyod Webber, Irving Berlin či legendární Ennio Morricone. A právě těmto písním dal Andrea Bocelli úplně novou tvář. Italský zpěvák se při natáčení desky, která nabízí celkem šestnáct písní, opětovně spojil s legendárními hudebníky, kteří s ním natočili jeho asi nejslavnější desku Amore.

Na albu Cinema se nachází bohatý výběr různých předělávek i nových verzí filmových písní

„S albem ‘Cinema‘ si plním přání, které jsem v sobě ukrýval již několik dekád. Nikdy jsem se netajil svým snem přivést na svět nahrávku propojenou s filmovou hudbou a upřímně se domnívám, že jde o výjimečné umělecké dílo,“ dodává sám zpěvák, který na album přezpíval například písně z filmů Doctor Zhivago, Love Story, The Godfather, Life Is Beautiful, Gladiator, The Postman, Breakfast at Tiffany’s a mnoho dalších. Nezůstalo ale jen u nich, deska přináší i nové verze písní z filmových verzí známých muzikálů, mezi kterými nebude chybět Evita, The Phantom Of The Opera nebo West Side Story. Mezi vzácné hosty na desce patří například Ariana Grande nebo Nicole Scherzinger.