Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Karel Gott vydá nové studiové album nazvané Ta pravá

15.05.2018


Nová studiová nahrávka Karla Gotta se nezadržitelně blíží! Tucet písní na albu Ta pravá je mixem popové klasiky a standardů, které chtěl Karel Gott natočit již dříve, v průběhu let na ně nezapomínal a nyní přišla pravá chvíle, aby se dostaly na desku vedle titulní písně, kterou mu „na tělo“ napsal zpěvák a skladatel Marek Ztracený. 

Nahrávky pro nové album Karla Gotta se tentokrát nerodily tak snadno. Vznikaly totiž dlouhých pět let. Během nich se dostával z vážných zdravotních problémů, které přišly. Nečekal, že by bylo možné se k natáčení hudby vrátit, ale nakonec zjistil, že to možné je. „A dokonce bezvadně! Přece jen mi moje nemoc přinesla další životní zkušenost, a to, že se v mých nových nahrávkách promítla radost z návratu.“

Jsou zde staří známí spolupracovníci, ale i nečekaní hosté

Mezi dvanácti skladbami našly své místo výrazné, nestárnoucí songy, jako jsou například: You´ll Be In My Heart, Can´t Take My Eyes Off You, When I Need You či Hot Stuff. Českými texty je opatřili osvědčení autoři, již s Karlem Gottem už v minulosti úspěšně spolupracovali. Patří k nim: Eduard Krečmar, Zdeněk Borovec, Jaroslav Machek, nebo Michael Prostějovský. Překvapením může být první spolupráce s písničkářkou Radůzou, která přebásnila písničku If Tomorrow Never Comes ze zpěvníku Gartha Brookse, velké hvězdy moderní americké country music.

Titulní píseň složil Marek Ztracený

Album, jež vydá Supraphon v pátek 8. června 2018 na CD i v digitálních formátech MP3 a HI-RES, pojmenovala píseň Marka Ztraceného Ta pravá, ke které Karel Gott zmínil: „S Markem jsem se vlastně neznal. Viděl jsem sice v televizi jeho profil, kde mě zaujal, ale to bylo všechno. A pak se najednou sám ohlásil. Byla to doba, kdy jsem se zrovna vrátil z nemocnice, kde jsem strávil opravdu hodně času. Proto pak do té písně vložil slova: štěstí se jenom na chvíli unavilo. Naštěstí pro mě. Ale hlavně: co do stylu je to velice zajímavá píseň. A Marek mě touto písní dokázal dostat do takové hlasové polohy, do pro mne netypického způsobu interpretace. Jsem mu za to vděčný. Proto vůbec ne náhodou se toto album jmenuje Ta pravá."

K ní vzniká i videoklip

V současné době na titulní píseň nového alba Karla Gotta vzniká i velmi ambiciózní videoklip v režii Martina Paseckého, který režíroval i dřívější klip k duetu Karla Gotta a Petra Koláře To jenom láska zastaví čas. Vizuální ztvárnění písně Ta pravá bude originálním ohlédnutím za úspěšnou a bohatou kariérou Karla Gotta, která stále pokračuje.

Natáčel se i v Lucerně

Jedním z míst, kde videoklip vzniká, je i legendární prostor pražské Lucerny, místo neodmyslitelně spjaté s historií domácí populární hudby. Ve videoklipu se objeví i autor písně Marek Ztracený, jenž o spolupráci s Karlem Gottem prozradil: „Na Karlu Gottovi obdivuji jeho stoprocentní profesionalitu a snahu nikdy nezklamat své fanoušky. Myslím si, že jeho optimistický přístup k životu i k práci by zahanbil lecjakého teenagera.“  Na nové album i na videoklip Ta pravá se mohou těšit fanoušci Karla Gotta již na začátku příštího měsíce.

Fotografie: © Martin Kubica/ Supraphon, 2018