Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Sociální služby města Kroměříže zřídily sběrné místo pro Kola pro Afriku

09.02.2018


Sociální služby města Kroměříže zřídily sběrné místo pro Kola pro Afriku. Lidé mohou nosit funkční i nefunkční jízdní kola, náhradní díly i nářadí do domova pro seniory na Riegrově náměstí 159. „Iniciativu Kola pro Afriku považuji za velmi potřebnou. Jsem rád, že takto můžeme přispět k tomu, abychom usnadnili dětem v Gambii cestu ke vzdělání,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Darovaná jízdní kola budou opravena a zkompletována, a poté zamíří do africké Gambie. „Podpoří tak rozvoj celkové gramotnosti dětí, následně lepší možnost jejich pracovního uplatnění a zvýšení jejich občanského statusu. Sociální služby se do této akce zapojily z důvodu jejího souladu s nastavenou firemní kulturou organizace,“ doplnila ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková. Sběrné místo je otevřeno od pondělka do pátku od 9:00 do 14:00. Bližší informace lze zjistit na telefonním čísle 573 500 715 či na webu www.kolaproafriku.cz.

Děti v Gambii mají obtížný přístup ke vzdělání. Cestou do školy urazí denně pěšky mnoho kilometrů, což je stojí energii a čas. „Není tak výjimkou, že je rodiče nechávají doma, aby pomáhaly s obživou a vzdělání, které ovlivňuje jejich budoucnost, jde stranou,“ řekl ředitel organizace Kola pro Afriku Roman Posolda. Podle něj pomoc přináší ovoce. „Z reakcí české společnosti na projekt vnímám, že otevřenost pro potřeby druhých v nouzi je přirozeností člověka, a to je skvělá zpráva,“ dodal Posolda.

Společnost Kola pro Afriku byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirovaly ji podobné charitativní organizace ve světě i osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu, Romana Posoldy a Richarda Gazdy.