Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Cyrilovy brambůrky putují ze Slavičína do celé republiky

08.01.2018


Rodinná firma Tomáše Krajčiho u Slavičína denně vyrobí 50 tisíc sáčků Cyrilových brambůrek a plánuje další rozšíření za desítky milionů korun. Tím se zařadí mezi největší hráče českého brambůrkového byznysu. V roce 2017 si značka vysloužila ocenění Klasa, které získávají ty nejkvalitnější české potravinářské výrobky.
 
Je to právě výrobní proces, který Krajčiho brambůrky odlišuje od ostatních. V Čechách už totiž není moc firem, které by lupínky smažily tradičními metodami, přestože to tak u některých vypadá. Na své slavičínské brambůrky tak můžeme být na Zlínsku právem pyšní.

Historie firmy sahá do roku 1995, kdy majitel firmy - Tomáš Krajči, začal v garáži vyrábět jeho první bramborové lupínky. Po půl roce si pronajal výrobní prostory a po několika dalších letech je odkoupil i s vedlejším objektem. Tak se rozjela výroba brambůrek ve vesničce Podhradí u Luhačovic. Zlom přišel v roce 2011, kdy výrobnu zachvátil požár. Budovu výrobny se podařilo svépomocí opravit, ale co se týče technologií, majitel se rozhodl jít cestou modernizace. Díky novým technologiím se mohla zvýšit produkce a začala tak další éra podnikání. V roce 2014 došlo k přesunu výroby do průmyslové zóny v Divnicích u Slavičína a k jejímu rozšíření. Dnes firma produkuje až 50 000 kusů Cyrilových brambůrek denně. „Vzhledem k tomu, že zájem o naše výrobky má vzrůstající tendenci, je plánováno další navýšení výrobní kapacity,“ uvádí k aktuální situaci Tomáš Krajči, majitel a jednatel firmy. Nová výrobní hala by měla stát na jaře příštího roku a poskytne až dvě desítky pracovních míst pro obyvatele z okolních obcí.