Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Soutěž "Tohle Radio Žeru"

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

V Kroměříži zavzpomínají na sametovou revoluci svíčkami a texty Karla Kryla

10.11.2017


Tradiční pietní vzpomínková akce spojená s výročím sametové revoluce, při které se zapalují svíčky v Expozici Karla Kryla, do které je celý den vstup zdarma. Letos bude na programu poetický večer nazvaný Šansony a verše. Moderátorka Romana Blažková, členka Divadelního spolku Kroměříž, uvede divadelního a televizního herce Jiřího Bartoně, který představí jak svůj šansonový repertoár, tak verše Karla Kryla. Na klavír ho doprovodí konzervatorista Michal Pospíšil.

Průběh akce Světlo pro Kryla:

9.00 – 17.00 – vstup do expozice zdarma, možnost uctít památku 17. listopadu a připomenout si historické chvíle vztahující se k tomuto dni – zapálením svíčky a také připomenutím památky Karla Kryla.
17.00 – 18.30 – poetický večer Šansony a verše v sále Starý pivovar (účinkují Jiří Bartoň, Romana Blažková a Michal Pospíšil)

Součástí akce je výstavka hudebních nosičů Karla Kryla a Marty Kubišové, které vydal Supraphon.
Akce je zdarma

Kroměříž má svoji expozici Karla Kryla

„Smyslem expozice je představit Karla Kryla nikoliv jako umělecko-politický fenomén, ale jako významnou komplexní osobnost naší kultury. Koncept je založen na scénické podpoře emocionálního působení Krylova díla bez důrazu na časovou osu a faktografii jeho života. Výstava tedy nebude „knihou“ v níž je nutné listovat ale sjednocující metaforickou scénou jeho děl…Základem expozice je zhmotnění Krylova pocitu „bezdomoví“, zvláštního pocitu obtížné včlenitelnosti někam domů, kde city nejsou zraňovány pokřiveností charakteru, zradou a nevěrností.“