Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Ringo Starr ohlašuje nové album

04.09.2017

Ringo Starr ohlásil vydání svého devatenáctého sólového alba „Give More Love", které vychází digitálně a na CD již 15. září  2017 a o týden později i na vinylu.  

Album se nahrávalo u Ringa doma v Los Angeles - „Give More Love“ obsahuje 10 nových skladeb nahraných s přáteli: 

„We‘re On The Road Again“ s Paulem McCartneym, Joe Walshem, Edgarem Winterem, Stevem Lukatherem; „Laughab le“ s Peterem Framptonem, který je spoluautorem a nahrávání se účastnil společně s Benmontem Tenchem, Timothy B Schmidtem, Richardem Pagem a Amy Keys; „Show Me The Way“ se Stevem Lukatherem, který je spoluautorem skladby a ve studiu si zahrál společně s Paulem McCartneym; „Speed of Sound“, kterou Ringo složil s Richardem Marxem, a v které si zahráli Steve Lukather, Peter Frampton a Nathan East; „Standing Still“ se spoluautorem Gary Burrem; „King Of the Kingdom“, v které si zahráli Dave Stewart a Edgar Winter; „Electricity“ se spoluautorem Glenem Ballardem a hráči Joe Walshem a Donem Wasem; „So Wrong For So Long“, na které se jako spoluautor a spoluhráč podílel Dave Stewart; „Shake It Up“ se spoluautorem Gary Nicholsonem, který si ve skladbě zahrál společně s Donem Wasem a Edgarem Winterem a „Give More Love“ složené s Gary Nicholsonem, v které hrají Timothy B Schmidt a členové All Starrs Richard Page a Gregg Bissonette.

Deska „Give More Love“ obsahuje i 4 bonusové skladby: „Back Off Boogaloo“, „You Can’t Fight Lightning“, „Photograph“ a „Don’t Pass Me By“.  

Nová verze „Back Off Boogaloo“ vznikla na základě původní nahrávky, kterou Ringo natočil, poté co písničku kdysi složil. Nedávno tuto nahrávku při stěhování objevil. Další tři bonusové skladby jsou výsledkem spolupráce na Starrově akci 2016 Peace & Love Birthday. Anglo-švédská kapela Alberta Cross tam zahrála song „You Can’t Fight Lightning“ a indie-folkoví Vandaveer písně „Photograph“ a „Don’t Pass Me By“. Jejich provedení se Starrovi tak zalíbilo, že kapely požádal, aby skladby na novou desku nahrály, a doplnil je o svůj hlas.

Ringo Starr v USA v říjnu odehraje několik koncertů se svými All Starrs ve stejném milovaném složení, v kterém kapela působí od roku 2012: Steve Lukather, Todd Rundgren, Gregg Rolie, Richard Page, Warren Hamm a Gregg Bissonette.

Zdroj: Universal Music