Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední Relax s Kamilou Krátkou

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Karel Gott a No Name představují společný duet

26.07.2017


Zhruba před třemi lety si Karel Gott a slovenská kapela No Name slíbili, že natočí společnou píseň. Dlouho však nebyl k dispozici žádný vhodný materiál, který by byl hoden spojení těchto umělců - až nyní! Zlatý slavík a jedna z nejúspěšnějších slovenských kapel představují svůj výjimečný duet Kto dokáže...

Píseň Kdo dokáže je v mnoha směrech výjimečná. Vznikla v klasické, šansonové a instrumentální verzi a jednotlivé party vznikaly na různých místech České republiky a Slovenska. „Zpěvy s maestrem jsme natočili v pražském studiu Ondřeje Soukupa. Sólový part Michala Žáčka vznikl ve studiu skupiny Buty v Ostravě, symfoňák jsme natočili v RTVS Bratislava. Finální mix jsme pak ukončili v Košicích. Písnička procestovala celé bývalé Česko-Slovensko. Na dnešní dobu jde o jedinečný počin, a to nejen kvůli tomu, že Karel Gott a No Name na sebe téměř tři roky ‘čekali‘, ale celý proces spolupráce funguje na džentlmensk&eac ute; dohodě. S maestrem fungujeme bez smlouvy a bez kontraktu. Je příjemné zjistit, že ještě stále existují lidé, pro které je slovo víc než smlouva,“ dodává Igor Timko.

Duet je poctou všem kreativním lidem a chlapci z No Name si jím splnili sen o spolupráci s jedním ze svých idolů. Tu si ale velmi pochvaluje i sám Karel Gott: „Řekl jsem si, že toto nesmím propásnout a nechat si ujít spolupráci s No Name. Kdy jindy se mi podobná příležitost ještě naskytne,“ dodává česká legenda, která v minulém týdnu oslavila svoje osmasedmdesáté narozeniny.

Výjimečnou píseň doprovází i obdobně jedinečný klip, který mapuje vznik songu. Divákům se naskytne krátký pohled do zákulisí, mohou vnímat atmosféru při natáčení v různých místech obou států i spolupráci s kolegy muzikanty. Fanoušci Karla Gotta a NO NAME se navíc mohou těšit, že píseň již brzy uslyší i naživo. Umělci se předběžně domluvili, že ji fanouškům představí 16. prosince v pražské O2 areně během velkého mejdanu Rádia Impuls.