Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Jirka Horváth

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Rozhovor s Lenny: Na sošky Andělů jsem si ještě nestihla přitlouct poličku

14.06.2017


Odchytit zpěvačku Lenny po jejím koncertu na Velkém náměstí v Kroměříži byl nadlidský výkon. Byla doslova holkou na roztrhání na svém osobním koncertním běhu. Předtím ale probíhal ten Vybarvený, který proměnil náměstí v barvami přetékající wonderland. Místo kouzelné Alenky ale vystoupila z dodávky přímo na pódium mladá zpěvačka Lenny. Omluvila se za lehké zpoždění, a potom i přes nepřízeň počasí nešetřila úsměvy, hraním na piano, děkováním i plácáním si s fanoušky. Přesněji řečeno, byla přemilá holka na roztrhání. 

S poslední písní Hell.o na kterou už všichni netrpělivě čekali, začalo svítit ztracené sluníčko a paprsky s doznívajícím deštěm vykouzlily doslova duhový závěr. Hned po koncertě Lenny čekala velká autogramiáda, rychlé převléknutí na náměstí v hotelu a v sedm další koncert v jiném městě. Producent Lenny mi dal na rozhovor čtyři minuty a dle jeho výrazu ani o sekundu navíc. Já si tedy dala duel s časem a Lenny s párkem v rohlíku, kterým se cpala při rozhovoru. Stručnost odpovědí tedy odpovídá našim gurmánským i časovým možnostem. 

Je to tvoje první návštěva v Kroměříži? 
Je :)

Vidím, že už balíte, takže tady asi nestrávíš víc času?

Bohužel. Nestihnu si to tady víc užít. Hned po koncertě mě čekala autogramiáda, kde byla obrovská fronta, lidi se přišli vyfotit a pro podpisy, takže jsem stihla v Kroměříži vidět jenom náměstí, což mě mrzí, ale spěcháme na další koncert. 

Dnešek je o běhání, co ty a sport? Předpokládám, že musíš mít nějakou fyzičku, abys zvládla turné?

Určitě, snažím se udržovat v kondici. Moc ráda běhám a plavu. 

Takže Vybarvený běh bys zvládla jo? 

Kolik je to kilometrů? 

Nevím přesně, řekněme, kdyby to bylo pár koleček kolem náměstí? :D  

Tak to jooo (směje se)

Teď máš před sebou spoustu koncertů na letních festivalech, na který se těšíš nejvíc?

Já se teď moc těším na Metronomy – festival v Praze a hodně taky na festival Rock for People v Hradci Králové, protože to je takový můj splněný dětský sen. 

A budeš tam mít i ty nějakou srdcovou kapelu na kterou se těšíš?

No určitě – Die Antwoord, strašně se těším na Paramore, potom ještě přemýšlím, jestli nezajedu na Colours of Ostrava, protože tam budou Imagine Dragons, který mám taky moc ráda. 

Po turné si dáš v září pauzu nebo budeš hned nahrávat další album?

Já už pracuji na novém albu. Musím dělat víc věcí naráz, jinak bych to další album snad nikdy nevydala (směje se)
 
Ty jsi teď získala čtyři sošky Anděla, už je máš někde vystavený? 

Mám je teda na podlaze v obýváku se přiznám… zatím jsem nepřitloukla tak silnou poličku, aby to ty ceny udrželo..ony jsou fakt docela těžký. První impulzivní nápad ale byl, že bych je dala na výstavku na záchod. Lidi na návštěvě si je určitě budou chtít prohlížet, tak jim udělám radost.
 


Ptala se: Dominika Konečná

Související fotografie